2010 – Marathon 7500 editia a II-a

Editia a II-a – 2010

Perioada de desfasurare: 15-18 iulie 2010

Harta 2010 - Elita

Harta 2010 – Elita

Traseu:

Elita: distanta: 90 km | diferenta de nivel pozitiva cumulata: 7500 m
Hobby: distanta: 31 km | diferenta de nivel pozitiva cumulata: 2400 mPending translation

Editia a II-a – 2010

Perioada de desfasurare: 15-18 iulie 2010

Harta 2010 - Elita

Harta 2010 – Elita

Traseu:

Elita: distanta: 90 km | diferenta de nivel pozitiva cumulata: 7500 m
Hobby: distanta: 31 km | diferenta de nivel pozitiva cumulata: 2400 m

Start:

Elita: 16 Iulie 2010, ora 06:00
Hobby: 16 Iulie 2010, ora 07:00

Timp limita:

Elita: 30 de ore in postul 10 (Vf. Omu) | 50 de ore la sosire
Hobby: 14 ore la sosire

Harta 2010 - Hobby

Harta 2010 – Hobby

Participanti:

Elita: 20 echipe masculine | 6 echipe feminine | 9 echipe mixte
Hobby: 22 echipe masculine | 4 echipe feminine | 10 echipe mixte

Podium:

Elita Masculin
Locul I (20 h 17 min): Sponser Team – Spulber Dan si Dan Stefan
Locul II (24 h 20 min): Inov-8 Team – Bogya Tamas si Suciu Simion
Locul III (25 h 5 min): Picioare Zburatoare – Daiconescu Radu si Florea Daniel

Elita Feminin
Locul I (29 h): SiS Adventure – David Cornelia si David Silvia
Locul II (31 h 50 min): Green Team – Preoteasa Cosmina-Elena si Trofin Alina Maria
Locul III (41 h 35 min): Pinguinii – Gican Claudia si Diaconescu Mihaela

Elita Mixt
Locul I (22 h 27 min): Alternativii Alergatori – Tanase Gianina si Tanase Alin Flavius
Locul II (27 h 2 min): Hoinarii – Fodor Elena si Fodor Alexandru
Locul III (32 h 50 min): Husky – Ciulei Ioana si Ion Neagoe

Hobby Masculin
Locul I (7 h 16 min): 5 Cetatea Brasovului – Murzea Ovidiu si Maxim Cosmin
Locul II (7 h 18 min): 8 Cetatea Brasovului – Attila Kelemen si Botond Simon
Locul III (7 h 42 min): Fulgerica – Mihalcea Mihai si Negutescu Dan

Hobby Feminin
Locul I (9 h 13 min): Alpin Club Bacau 1 – Dascalu Oana si Serban Oana
Locul II (9 h 48 min): 3 Cetatea Brasovului – Marin Nicoleta si Socaciu Andra
Locul III (10 h 45 min): SunTM – Tanase Claudia si Tanase Andreea

Hobby Mixt
Locul I (7 h 27 min): Truly Mountain Sport – Zlavog Mihai si Todirascu Catalina
Locul II (8 h 42 min): Alternative Energy – Antal Monica si Perini Romano
Locul III (8 h 46 min): FunRun – Andreica Adriana si Bogya Zoltan

Clasament complet

Articole:

Poze:

https://picasaweb.google.com/112803044583411967872/Marathon7500EditiaAIIA

Start:

Elita: 16 Iulie 2010, ora 06:00
Hobby: 16 Iulie 2010, ora 07:00

Timp limita:

Elita: 30 de ore in postul 10 (Vf. Omu) | 50 de ore la sosire
Hobby: 14 ore la sosire

Harta 2010 - Hobby

Harta 2010 – Hobby

Participanti:

Elita: 20 echipe masculine | 6 echipe feminine | 9 echipe mixte
Hobby: 22 echipe masculine | 4 echipe feminine | 10 echipe mixte

Podium:

Elita Masculin
Locul I (20 h 17 min): Sponser Team – Spulber Dan si Dan Stefan
Locul II (24 h 20 min): Inov-8 Team – Bogya Tamas si Suciu Simion
Locul III (25 h 5 min): Picioare Zburatoare – Daiconescu Radu si Florea Daniel

Elita Feminin
Locul I (29 h): SiS Adventure – David Cornelia si David Silvia
Locul II (31 h 50 min): Green Team – Preoteasa Cosmina-Elena si Trofin Alina Maria
Locul III (41 h 35 min): Pinguinii – Gican Claudia si Diaconescu Mihaela

Elita Mixt
Locul I (22 h 27 min): Alternativii Alergatori – Tanase Gianina si Tanase Alin Flavius
Locul II (27 h 2 min): Hoinarii – Fodor Elena si Fodor Alexandru
Locul III (32 h 50 min): Husky – Ciulei Ioana si Ion Neagoe

Hobby Masculin
Locul I (7 h 16 min): 5 Cetatea Brasovului – Murzea Ovidiu si Maxim Cosmin
Locul II (7 h 18 min): 8 Cetatea Brasovului – Attila Kelemen si Botond Simon
Locul III (7 h 42 min): Fulgerica – Mihalcea Mihai si Negutescu Dan

Hobby Feminin
Locul I (9 h 13 min): Alpin Club Bacau 1 – Dascalu Oana si Serban Oana
Locul II (9 h 48 min): 3 Cetatea Brasovului – Marin Nicoleta si Socaciu Andra
Locul III (10 h 45 min): SunTM – Tanase Claudia si Tanase Andreea

Hobby Mixt
Locul I (7 h 27 min): Truly Mountain Sport – Zlavog Mihai si Todirascu Catalina
Locul II (8 h 42 min): Alternative Energy – Antal Monica si Perini Romano
Locul III (8 h 46 min): FunRun – Andreica Adriana si Bogya Zoltan

Clasament complet

Articole:

Poze:

https://picasaweb.google.com/112803044583411967872/Marathon7500EditiaAIIA

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.